Web sayfamız Internet Explorer 8
versiyonu ve bu ölçüde çalışmamaktadır.
MENÜ Eğitim ve Etkinlikler

Eğitim ve Etkinlikler

TRAFİK EĞİTİMİ

5-6 yaş grubu çocuk grupları için önceden rezervasyon ile, uygun hava koşullarında düzenlenir.

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, müzenin girişindeki kozaklık alanında bulunan trafik eğitimi pistinde 5-6 yaş grubu çocuklar için temel trafik eğitimi veriyor. 

Bu eğitime katılan çocuklar, parkur içerisine yerleştirilen trafik işaret ve lambaları ile şarjlı araçlar ile hem trafikle ilgili temel bilgileri öğreniyor hem de keyifli vakit geçiriyor.

Bilgi ve rezervasyon için: 0224 329 39 41“KENDİ TERAZİNİ KENDİN YAP" ATÖLYESİ

9-10 yaş grubu çocuklar için her hafta Çarşamba ve Perşembe günleri saat 11.00’de düzenlenir. Önceden rezervasyon gereklidir ve katılım ücretsizdir.

Hava koşullarına göre Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nin bahçesinde ya da Sanat Galerisi’nde düzenlenen atölyede çocuklar, adalet kavramı hakkında konuşup eşit kollu terazi yapıyorlar.

Bilgi ve rezervasyon için: 0224 329 39 41“MANDALA BOYAMA" ATÖLYESİ

7-14 yaş grubu çocuklar için her hafta Cumartesi ve Pazar günleri saat 11.00’de düzenlenir. Önceden rezervasyon gereklidir ve katılım ücretsizdir.

Hava koşullarına göre Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nin bahçesinde ya da Sanat Galerisi’nde düzenlenen atölyede çocuklar, sesli rehber eşliğinde müzeyi gezdikten sonra müze eserlerinden yaratılmış mandala desenlerini renklendiriyor.

Bilgi ve rezervasyon için: 0224 329 39 41MÜZEDE OYUN GECESİ

18 yaş üstü yetişkinler için her ay iki Cumartesi akşamı saat 18:30’da düzenlenir. Güncel tarihler müzenin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. Katılım ücreti 50 TL’dir. Biletler önceden rezervasyon yaptırarak, etkinlik öncesi kapıdan temin edilebilir.

Hava koşullarına göre Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nin bahçesinde ya da Sanat Galerisi’nde eğitmen Necati Arpacı tarafında yürütülen oyun gecesi her ay farklı temalarla düzenleniyor. Müzenin etkileyici atmosferinde gerçekleştirilen oyun gecesi katılımcıları eğlenceli, heyecanlı, yeni insanlarla tanışma fırsatı yaratan bir deneyim sunuyor. 

Bilgi ve rezervasyon için: 0542 382 99 19
 

;